reklama

Dni Dęblina 2026. Muzyka, atrakcje i tłumy mieszkańców na stadionie miejskim (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z DĘBLINARadość, muzyka, widowiskowe pokazy i liczne atrakcje dla całych rodzin – tak mieszkańcy świętowali Dni Dęblina 2026. Coroczne święto miasta po raz kolejny zgromadziło tłumy mieszkańców oraz gości, którzy wspólnie spędzili dzień pełen dobrej zabawy, niezapomnianych występów i wyjątkowej atmosfery.
reklama

Tegoroczne obchody odbyły się 19 czerwca na stadionie miejskim w Dęblinie. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali przedstawiciele władz samorządowych oraz wojska. Uczestników powitali Burmistrz Miasta Dęblin Roman Dariusz Bytniewski, Zastępca Burmistrza Marek Rak, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Mikusek oraz Dowódca 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Marek Kejna. W swoich wystąpieniach życzyli mieszkańcom i gościom udanej zabawy, wielu pozytywnych emocji oraz niezapomnianych chwil podczas wspólnego świętowania.

Program artystyczny rozpoczął się niezwykle efektownie. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie. Publiczność mogła podziwiać występy zespołu Mała Rewia Taneczna, zespołu wokalnego „Szept” oraz utalentowanych solistów. Ich występy spotkały się z gorącym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

reklama

Duże wrażenie na widzach zrobiły również występy grup cheerleaderek działających przy sali zabaw Kangus oraz United Dance Academy. Dynamiczne układy choreograficzne, kolorowe stroje i energia młodych tancerek stworzyły prawdziwe widowisko, które na długo pozostanie w pamięci uczestników wydarzenia.

Nie zabrakło także sportowych emocji. Przed sceną odbył się pokaz sztuk walki przygotowany przez zawodników szkoły Majster Team pod kierunkiem mistrza Adama Majsterka. Publiczność z zainteresowaniem obserwowała prezentowane techniki, sprawność fizyczną oraz umiejętności młodych adeptów sztuk walki. Występy lokalnych artystów i sportowców po raz kolejny potwierdziły, jak wiele talentów rozwija się w Dęblinie. Organizatorzy podkreślali, że to właśnie mieszkańcy są największą siłą miejskiego święta i dziękowali wszystkim wykonawcom za zaangażowanie oraz przygotowanie prezentacji.

reklama

Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie Burmistrzowi Miasta Dęblin odznaki „Miasto Przyjazne Harcerstwu”. Wyróżnienie przekazali harcerze z dęblińskiego szczepu ZHP, doceniając współpracę samorządu z lokalnym środowiskiem harcerskim oraz wsparcie udzielane młodzieżowym inicjatywom.

Na uczestników wydarzenia czekało również wiele dodatkowych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wesołe miasteczko, symulatory gier, kino 5D oraz możliwość odbycia lotu helikopterem. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych mieszkańców, przygotowując dla nich liczne zabawy i strefy rekreacyjne.

Podczas Dni Dęblina nie zabrakło stoisk promocyjnych partnerów wydarzenia, lokalnych organizacji oraz rękodzielników prezentujących swoje wyroby. Na terenie imprezy prowadzono również zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku, dzięki czemu świętowanie połączono z akcją o charakterze charytatywnym.

reklama

Miłośnicy kulinarnych smaków mogli skosztować potraw inspirowanych kuchniami różnych regionów i kultur świata, a także licznych słodkości. Sprzyjająca pogoda zachęcała do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego stadion miejski przez cały dzień tętnił życiem.

fot. Miejski Ośrodek Kultury

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo