reklama

"Karta dębliniaka" już od maja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Dęblin

"Karta dębliniaka" już od maja - Zdjęcie główne

foto Miasto Dęblin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z DĘBLINAKarta w formie fizycznej karty plastikowej lub elektronicznej w aplikacji mobilnej umożliwi mieszkańcom Dęblina korzystanie ze zniżek, ulg, preferencji i uprawnień.
reklama

Radni Miasta Dęblin wprowadzili program "Karta dębliniaka", który jest elementem polityki promocyjnej i społecznej miasta. Program ma na celu promocję Dęblina, jako miejsca atrakcyjnego do osiedlania się, wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców, poprawę warunków i jakości życia mieszkańców poprzez zwiększenie dostępności do usług, zwiększenie dochodów miasta z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych.

W ramach realizacji programu tworzy się system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. System ten realizuje miasto oraz partnerzy, którzy mogą przystąpić do programu.

Karta jest dokumentem imiennym w formie fizycznej karty plastikowej lub elektronicznej w aplikacji mobilnej. Wydawana będzie po zweryfikowaniu spełnienia kryteriów bezpłatnie. Wysokość ulg, zniżek rabatów, uprawnień i preferencji określana jest na podstawie odrębnego zarządzenia burmistrza miasta Dęblin.

reklama

Uchwała, którą przyjęto program wchodzi w życie z dniem 1 maja 2025 roku.

Do programu mogą przystąpić:

1. Osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Rykach, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie miasta Dęblin.

2. Osoby zamieszkujące na terenie miasta, korzystające ze świadczeń udzielanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dęblinie i nieosiągające dochodów opodatkowanych. 

3. Osoby, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują w informacji w sprawie podatku rolnego, jako miejsce zamieszkania adres na terenie miasta.

4. Osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy w Rykach i zamieszkujące na terenie miasta.

5. Dzieci osób, o których mowa w pkt 1-4 do ukończenia przez nie 18. roku życia, a jeżeli uczą się nadal i nie uzyskują własnego dochodu do ukończenia przez nie nauki, nie dłużej niż do ukończenia 25. roku życia.

reklama

6. Dzieci i młodzież przebywające w instytucjonalnej bądź rodzinnej pieczy zastępczej zamieszkałe na terenie miasta, nie dłużej niż do ukończenia przez nie 18. roku życia, a jeżeli uczą się nadal i nie uzyskują własnego dochodu do ukończenia przez nie nauki, nie dłużej niż do ukończenia 25. roku życia.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo