reklama

Po ile bilety? Duża zmiana od 1 lipca

Opublikowano:
Autor:

Po ile bilety? Duża zmiana od 1 lipca - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z DĘBLINAOd 1 lipca mieszkańcy Dęblina będą musieli płacić za przejazdy komunikacją miejską. Miasto uruchamia system biletowy oparty na elektronicznych kartach, a wnioski o ich wydanie można już składać.
reklama

Obsługą sprzedaży biletów, przyjmowaniem wniosków oraz wydawaniem e-kart zajmuje się operator komunikacji miejskiej – Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dęblinie. Biuro Obsługi Klienta mieści się przy ul. Towarowej 2D, w budynku obok sklepu Mrówka.

Ile kosztują bilety?
Za jednorazowy bilet normalny ważny przez 120 minut pasażerowie zapłacą 4 zł, natomiast bilet ulgowy będzie kosztował 2 zł. Miesięczny bilet w formie e-karty wyceniono na 100 zł. Znacznie mniej zapłacą posiadacze Karty Dębliniaka. Dla nich miesięczny bilet będzie kosztował 50 zł.

Kto skorzysta z ulg i bezpłatnych przejazdów?
Do przejazdów ulgowych uprawnieni są między innymi studenci szkół wyższych, słuchacze kolegiów, kombatanci, weterani, działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby posiadające ustawowe uprawnienia do ulgowych przejazdów.

reklama

Bezpłatnie komunikacją miejską będą mogły podróżować dzieci do 4. roku życia oraz osoby uprawnione na podstawie przepisów ustawowych, w tym posłowie, senatorowie, inwalidzi wojenni wraz z przewodnikiem oraz cywilne niewidome ofiary działań wojennych.

Dodatkowe uprawnienia przewidziano dla posiadaczy Karty Dębliniaka. Po uzyskaniu bezpłatnego e-biletu z darmowych przejazdów będą mogły korzystać dzieci do 7. roku życia, osoby po 70. roku życia, Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, osoby z niepełnosprawnościami do 16. roku życia, ich opiekunowie oraz uczące się osoby z niepełnosprawnościami do 24. roku życia.

Jak wyrobić Kartę Dębliniaka?
Wniosek o wydanie Karty Dębliniaka można złożyć za pośrednictwem aplikacji „Karta Dębliniaka”, dostępnej w sklepach Google Play i App Store, a także przez stronę internetową miasta. Samorząd zachęca mieszkańców do wcześniejszego dopełnienia formalności i korzystania z systemu biletów miesięcznych, który zacznie obowiązywać wraz z początkiem lipca.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo