reklama

Nagroda za wiedzę: historia, nauka i kultura w jednym dniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GOK Kłoczew

Nagroda za wiedzę: historia, nauka i kultura w jednym dniu - Zdjęcie główne

foto GOK Kłoczew

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z POWIATU RYCKIEGOUczestnicy Gminnego Konkursu Historycznego, upamiętniającego 1000-lecie Królestwa Polskiego, wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy, będącej nagrodą za ich zaangażowanie i wiedzę. W programie znalazły się wizyty w nowoczesnych instytucjach naukowych i kulturalnych oraz integracyjne spotkanie.
reklama

W poniedziełek, 30 czerwca uczestnicy Gminnego Konkursu Historycznego upamiętniającego 1000-lecie Królestwa Polskiego wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez Wójta Gminy Kłoczew, pana Zenona Stefanowskiego.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik – jednego z najnowocześniejszych centrów edukacyjnych w Europie. Młodzież miała okazję aktywnie uczestniczyć w interaktywnych wystawach, takich jak „Człowiek i środowisko”, gdzie poznawała funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz wpływ środowiska na zdrowie. Zwiedzający mogli także eksplorować „Strefę eksperymentowania” z licznymi urządzeniami do testowania zjawisk fizycznych, optycznych, dźwiękowych i mechanicznych. W przestrzeni „Regeneracja” poruszane były tematy społeczne, emocjonalne i etyczne, a w „Teatrze robotycznym” można było obejrzeć pokaz z udziałem zmechanizowanych aktorów. Dodatkowo młodzież odwiedziła „Majsternię” – warsztatową strefę kreatywności, gdzie rozwiązywała praktyczne zagadki techniczne.

reklama

W trakcie pobytu w Centrum Nauki Kopernik uczestnicy obejrzeli również seans filmowy w Planetarium pt. „Na skrzydłach marzeń”, który w obrazowy sposób przedstawiał historię i rozwój ludzkich marzeń o lataniu – od mitycznego Ikara po nowoczesne loty kosmiczne.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tam młodzież miała okazję zobaczyć „Muzealne przeboje” – wybrane dzieła takich mistrzów jak Jan Matejko, Józef Chełmoński czy Aleksander Gierymski. Uczestnicy poznali także historię eksponatów ze zbiorów sztuki starożytnej, średniowiecznej oraz współczesnej.

Ostatnim elementem wycieczki była wizyta w Jakubowej Izbie, gdzie młodzież mogła posmakować przepysznej pizzy.

reklama

Wyjazd miał na celu nie tylko nagrodzenie uczestników za ich zaangażowanie i wiedzę, ale przede wszystkim zainspirowanie ich do dalszego rozwijania pasji historycznych, naukowych i artystycznych. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z nauką i kulturą uczniowie doświadczyli, jak fascynujące i różnorodne są ścieżki zdobywania wiedzy. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony, wartościowy dzień.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo