Piekarnia - Cukiernia DARMĄK funkcjonuje w miejscowości Wylezin (gm. Kłoczew). Jej początek sięga 1989 roku, kiedy to został postawiony elektryczny młyn zbożowy. Należy jednak wspomnieć, że tradycje młynarskie w rodzinie właścicieli sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Trzecie pokolenie podtrzymujące tradycję rodzinną ma młyn położony w malowniczej i ekologicznej okolicy wśród pól, łąk, lasów i nieopodal rzeki Okrzejki.
- Prowadzimy skup zbóż i mamy własne laboratorium, gdzie kontrolujemy przyjmowane zboża, aby zweryfikować jego jakość. W swej ofercie mamy mąki pszenne i żytnie oraz otręby. W 2004 roku poszerzyliśmy swoją działalność o piekarnię - cukiernię - informują właściciele Iwona i Dariusz Mąkowscy.
W swojej codziennej pracy wykorzystują tradycyjne receptury i metody wypieku pieczywa oraz wyrobów cukierniczych. Motywacją do działań są wymagający i zadowoleni klienci. Stale zwiększają asortyment produktów, polepszają jakość, rozszerzają sprzedaż i dystrybucję o nowe punkty oraz podwyższają standardy. Podstawą działania są naturalne składniki, zaś inspiracją trendy światowe.
Codziennie docierają do blisko 150 punktów w obrębie województwa lubelskiego i mazowieckiego. Pieczywo rozwożą własnym transportem.
Pączki wykonywane są ręcznie
Tłusty Czwartek to wyjątkowy czas dla cukierników - pączki, które przygotowują, powstają z ciasta drożdżowego na bazie mąki pszennej, jaj, drożdży, cukru, mleka i masła. Smażone w głębokim tłuszczu są nadziewane tradycyjnymi nadzieniami, jak i wyszukanymi smakami. Do kolejnych etapów produkcji zalicza się pudrowanie, lukrowanie oraz zdobienie skórką pomarańczową czy różnymi posypkami.
- Zwróćmy uwagę, że pączki w naszej cukierni są wykonywane i zdobione ręcznie, co wpływa na ich nieregularny kształt – mówi cukiernik Monika Jakubaszek.
Tradycyjne pączki na słodko pojawiły się na polskich stołach dopiero w XVII wieku i stały się początkiem pączkowego szaleństwa. Polacy celebrują Tłusty Czwartek, jedząc tradycyjne drożdżowe pączki smażone na głębokim tłuszczu, wypełnione marmoladą lub konfiturą, oprószone cukrem pudrem czy oblane lukrem, a nawet zdobione kandyzowaną skórka pomarańczową.
Piekarnia - Cukiernia DARMĄK znana jest z bogatej oferty smakowych nadzień w pączkach.
Oferują pączki z: kremem pistacjowym, nadzieniem adwokat, konfiturą: malinową i morelową, z bitą śmietaną, nadzieniem toffi i różanym oraz wyjątkowy pączek w kształcie klepanego składanego trójkąta z przepysznym nadzieniem wiśniowym polany lukrem.
- Każdego dnia staramy się, aby nasze pączki miały wyjątkowy smak i aromat – mówi Vitaliya Kieliszek.
Nie tylko tradycyjne pączki
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, cukiernicy starają się zaspokoić kubki smakowe najbardziej wymagających klientów. Wśród propozycji, nie tylko na Tłusty Czwartek mają: mini pączusie oblane lukrem, kulki serowe posypane cukrem pudrem i kulki serowe z nadziewane musem wiśniowym, a także pyszne chrupiące faworki.
Niemal każdy region ma własne przepisy i sposoby wypiekania pączków. Do produkcji używa się również różnych gatunków mąki, tłuszczu, cukru i nadzień.
Od początku powstania cukierni, cukiernicy specjalizują się w wypiekach ciast i ciasteczek. Tradycyjne receptury pozwalają, aby produkty były najwyższej jakości, dobierając przy tym sprawdzone surowce. Cały ten proces powoduje, że artykuły pochodzące z Piekarni-Cukierni DARMĄK stają się zdrowe i wyjątkowo smaczne.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.