reklama

Kot na drzewie. Interweniowali strażacy

Opublikowano:
Autor:

Kot na drzewie. Interweniowali strażacy - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z RYKW Rykach przy ul. Witosa strażacy zostali wezwani do nietypowej interwencji dotyczącej kota, który utknął na drzewie i nie potrafił samodzielnie zejść na ziemię. Zwierzę znajdowało się na wysokości około 10 metrów.
reklama

Z relacji właścicielki wynikało, że kot przebywał na drzewie od poprzedniego wieczoru i mimo prób nie był w stanie opuścić bezpiecznie swojej „kryjówki”. Zaniepokojona kobieta zdecydowała się wezwać służby ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do działań. W pierwszej kolejności zabezpieczono teren akcji, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno ratownikom, jak i osobom postronnym. Następnie strażacy, wyposażeni w sprzęt alpinistyczny: szelki i lonże wykorzystali podnośnik hydrauliczny, aby dostać się do zwierzęcia.

Z poziomu kosza podnośnika jeden ze strażaków bezpiecznie podjął kota i sprowadził go na dół. Po zakończeniu działań zwierzę zostało przekazane właścicielce.

Jak poinformował mł. bryg. Jarosław Lasek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, działania przebiegały sprawnie i zakończyły się sukcesem, bez konieczności dodatkowej interwencji weterynaryjnej. Dzięki szybkiej reakcji strażaków kot bezpiecznie wrócił pod opiekę właścicielki.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo