reklama

Na debacie rozmawiali o bezpieczeństwie cyfrowym

Opublikowano:
Autor:

Na debacie rozmawiali o bezpieczeństwie cyfrowym - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z RYKDebata została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Rykach we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach. Celem debaty było uwrażliwienie uczestników na problematykę zagrożeń w sieci internetowej oraz wypracowanie wniosków i rekomendacji dotyczących dalszych działań oraz podsumowanie podjętych przedsięwzięć związanych z przeciwdziałaniem cyberzagrożeniom. Debata była okazją do omówienia najważniejszych zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu, zwłaszcza przez najmłodszych użytkowników.
reklama

Jak poinformował asp. Łukasz Filipek, w spotkaniu zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach  uczestniczył nadkomisarz Łukasz Walo I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach oraz zaproszeni goście w tym Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach Hanna Markiewicz, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach Mariusz Grzelak, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach Grzegorz Kamiński, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach Mirosława Brasławska-Haque oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Rykach, Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Rykach i I Zespołu Kuratorskie Służby Sądowej w Rykach. Naszymi gośćmi była również młodzież wraz z gronem pedagogicznym ze wszystkich szkół średnich z Ryk oraz Sobieszyna. Specjalnym gościem oraz prelegentem była młodsza aspirant Małgorzata Skowrońska z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

reklama

Młodsza aspirant Małgorzata Skowrońska z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości podkreślała, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie dzieci i młodzieży na możliwe niebezpieczeństwa. Dyskutowano o tym, jak chronić młodych ludzi przed szkodliwymi treściami, cyberprzemocą, cyberprzestępstwami oraz innymi formami cyberzagrożeń. Ekspertka zwracała uwagę, że kluczowym elementem profilaktyki są edukacja,  wsparcie rodziców oraz współpraca różnych instytucji.

Pani Mirosława Brasławska-Haque Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach podkreśliła, że świetną metodą przeciwdziałania uzależnieniom cyfrowym jest sport i aktywności fizyczna. Zwróciła uwagę, że zaangażowanie dzieci i młodzieży w aktywności poza internetem pomaga redukować ryzyko wystąpienia problemów związanych z nadmiernym korzystaniem z sieci.

W trakcie spotkania podkreślono, że współpraca instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci jest kluczowa dla skutecznego przeciwdziałania cyberzagrożeniom.

reklama

W trakcie spotkania omówiono realizacje wniosków z debaty inicjującej podczas, której jednym z postulatów było zwiększenie świadomości rodziców w temacie cyberzagrożeń dla dzieci i młodzieży. W tym zakresie Komenda Powiatowa Policji w Rykach przeprowadziła spotkania z rodzicami, w których udział wzięło blisko 200 osób. Uczestnicy poprzedniej debaty również podkreślali, że należy kontynuować edukację dzieci i młodzieży w szkołach. To zadanie również realizowali funkcjonariusze ryckiej komendy i przeprowadzili 11 takich spotkań profilaktycznych skierowanych do ponad 450 osób. Powyższe działania będą kontynuowane i kolejne spotkania są już  zaplanowane.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama