reklama

Piękny jubileusz szkoły w Nowej Rokitni (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z POWIATU RYCKIEGOPubliczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Nowej Rokitni uroczyście obchodziła jubileusz10-lecia nadania placówce imienia jej patrona. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz kościelnych i samorządowych, instytucji publicznych, organizacji społecznych, nauczycieli, uczniów, absolwentów oraz mieszkańców gminy.
reklama

Choć formalnie dziesięć lat od nadania szkole imienia minęło 18 maja, to właśnie 1 czerwca społeczność szkolna wspólnie świętowała tę ważną rocznicę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, po której uczestnicy spotkali się w sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły Karolina Trych, witając zgromadzonych gości, podkreśliła wyjątkowy charakter jubileuszu oraz złożyła uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

- To dla mnie ogromny zaszczyt kierować tą szkołą już od pięciu lat i obserwować jej rozwój. Dzisiejsze osiągnięcia naszej placówki są efektem codziennego zaangażowania uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców. Wspólnie tworzymy społeczność opartą na wzajemnym szacunku, odpowiedzialności i trosce o drugiego człowieka - mówiła dyrektor Karolina Trych.

W swoim wystąpieniu przypomniała również, że wartości głoszone przez Świętego Jana Pawła II pozostają niezmiennym fundamentem działalności szkoły. - Słowa naszego patrona: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”, niezmiennie wyznaczają kierunek rozwoju szkoły i inspirują kolejne pokolenia uczniów do podejmowania wyzwań oraz pracy nad własnym rozwojem - podkreśliła.

reklama

Jednym z najbardziej podniosłych momentów uroczystości było odczytanie przez byłego przewodniczącego Rady Gminy Stężyca, Tadeusza Ptaszka, treści uchwały o nadaniu szkole imienia Świętego Jana Pawła II.

Podczas jubileuszu zaprezentowano również nowe logo szkoły. Zwycięski projekt stworzyła uczennica klasy VIII Aleksandra Prządka. Jak zaznaczyła dyrektor Karolina Trych, nowy znak graficzny stanowi ważny element budowania tożsamości placówki.

Szczególnego znaczenia projektowi dodaje umieszczona w nim płaskorzeźba Świętego Jana Pawła II, wykonana przed laty przez byłego dyrektora szkoły Antoniego Grulę. - Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Po dziesięciu latach od nadania szkole imienia w nowym logo spotkały się przeszłość i teraźniejszość naszej placówki - zauważyła dyrektor.

reklama

W uroczystości uczestniczyli m.in. biskup radomski Henryk Tomasik, ksiądz prałat dziekan Stanisław Chodźko, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, dyrektorzy szkół, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji społecznych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Część oficjalną uświetnił występ Chóru „Zorza” pod kierownictwem Marka Wesołowskiego. Następnie publiczność obejrzała program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli, poświęcony życiu oraz nauczaniu Świętego Jana Pawła II. Wystąpiły także przedszkolaki, które wykonały utwór „Kochamy Cię, Janie Pawle II”.

Finałem obchodów był wspólny śpiew „Barki”, pieśni szczególnie związanej z postacią papieża Polaka.

- To był dzień pełen wzruszeń, wdzięczności i radości. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspólne świętowanie. Państwa udział pokazał, jak ważne miejsce zajmuje nasza szkoła w sercach mieszkańców gminy - podsumowała dyrektor Karolina Trych.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo