Działania rozpoczęły się o godzinie 11:11 i miały na celu sprawdzenie gotowości operacyjnej oraz doskonalenie współpracy pomiędzy poszczególnymi formacjami.
W manewrach uczestniczyli druhowie z OSP Stężyca, OSP KSRG Stężyca, OSP KSRG Pawłowice, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rykach oraz Wojskowej Straży Pożarnej ze Stawów. Scenariusz ćwiczeń zakładał działania podejmowane w sytuacji zagrożenia kryzysowego, wymagające szybkiej reakcji i skutecznej koordynacji służb.
Podczas ćwiczeń sprawdzono obowiązujące procedury, możliwości współdziałania różnych jednostek oraz skuteczność systemu alarmowania i organizacji akcji ratowniczej. Tego typu przedsięwzięcia pozwalają strażakom zdobywać cenne doświadczenie, które może okazać się niezbędne podczas realnych zdarzeń zagrażających życiu, zdrowiu i mieniu mieszkańców.
fot. OSP KSRG Stężyca
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.