reklama

Tydzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu

Opublikowano:
Autor:

Tydzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu - Zdjęcie główne
Autor: SP w Niedźwiedziu

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z POWIATU RYCKIEGOW Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu odbył się Tydzień Bezpieczeństwa, podczas którego uczniowie uczestniczyli w działaniach edukacyjnych mających na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia, odpowiedzialności i bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego.
reklama

W Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu odbył się Tydzień Bezpieczeństwa, którego głównym celem było kształtowanie odpowiedzialnych postaw oraz zwiększenie świadomości uczniów na temat dbania o zdrowie i bezpieczeństwo.

W ramach wydarzenia uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantką, podczas którego przypomniane zostały najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania oraz odpowiedzialności za własne decyzje i czyny. Poruszono również tematy związane z przestrzeganiem zasad obowiązujących w codziennych sytuacjach.

Przez cały tydzień w szkole odbywały się prezentacje, pogadanki i zajęcia edukacyjne poświęcone cyberbezpieczeństwu, zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, bezpieczeństwu na drodze oraz zasadom bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Uczniowie zdobywali także wiedzę dotyczącą właściwego zachowania nad wodą i w górach, poznając sposoby zapobiegania zagrożeniom oraz udzielania pomocy w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji.

reklama

Istotnym elementem obchodów były działania praktyczne i aktywizujące. Uczniowie przygotowywali plakaty promujące bezpieczeństwo w różnych obszarach życia codziennego, brali udział w grach edukacyjnych oraz sprawdzali swoją wiedzę podczas interaktywnych quizów Kahoot. Dzięki tym aktywnościom mogli w ciekawy sposób utrwalić zdobyte informacje oraz rozwijać umiejętność współpracy.

Zwieńczeniem Tygodnia Bezpieczeństwa były wydarzenia promujące zdrowy i aktywny styl życia. Młodsi uczniowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej, natomiast starsi wzięli udział w rajdzie rowerowym. Podjęte działania pozwoliły uczniom wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce oraz zachęciły ich do bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo