W petycji burmistrz Jarosław Żaczek poinformował, że oferty złożone przez firmy: Ekolider Centrum Usług Komunalnych Jarosław Wyglądała oraz Zakład Usług Komunalnych Puławy wymagają uzupełnienia. W tym celu ma odbyć się spotkanie z prezydentem Puław i prezesem ZUK Puławy. Następnie wszystkie oferty zostaną poddane analizie i dyskusji na posiedzeniu wspólnym Komisji Stałych Rady Gminy w czerwcu. Wtedy zostaną też zaprezentowane warunki brzegowe, które gmina przedstawi firmie Sireco z uwzględnieniem uwag.
W czasie występowania wysokich temperatur planowana jest też wizytacja istniejących sortowni, aby potwierdzić lub wykluczyć zgłoszone przez Komitet problemy.
Burmistrz zwrócił uwagę na to, że na przestrzeni lat nie zostały na tym terenie dokonane żadne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Takie zmiany muszą być poprzedzone szeroką dyskusją, ponieważ ewentualne skutki będą dotyczyły ogółu mieszkańców gminy Ryki.
"Całkowite zamknięcie wysypiska, uzależnienie się od podmiotów zewnętrznych będzie skutkowało niewątpliwie trudnościami z osiągnięciem wskaźnika recyklingu, a związane z tym kary będą miały wpływ na dalszy wyraźny wzrost opłaty "odpadowej". " - czytamy w petycji.
Włodarz zasugerował w tym przypadku przeprowadzenie referendum lokalnego w celu podjęcia decyzji. Zapewnił również, że wszystkie działania podejmowane przez samorząd mają na celu uporządkowanie gospodarki odpadami, wykorzystanie potencjału działki przy ul. Janiszewskiej, zahamowanie wzrostu opłaty za odpady oraz zagrożeń i uciążliwości wskazanych w petycji.
Jarosław Żaczek podkreślił, że wszystkie decyzje w tej sprawie będą podejmowane w sposób transparentny z uwzględnieniem zgłoszonych zagrożeń.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.