Za udzieleniem absolutorium głosowali jednogłośnie wszyscy obecni na sesji radni. W głosowaniu uczestniczyło 13 osób, a uchwała została przyjęta bez głosów sprzeciwu i wstrzymujących się. To jeden z najważniejszych momentów w rocznym cyklu pracy samorządu, stanowiący potwierdzenie prawidłowego wykonania budżetu oraz zgodności prowadzonej polityki finansowej z założeniami przyjętymi przez radę.
Absolutorium jest formą oceny działalności organu wykonawczego gminy i wyrazem zaufania do sposobu zarządzania finansami publicznymi. Jednomyślna decyzja radnych świadczy o pozytywnej ocenie działań podejmowanych przez burmistrza i podległe mu służby w zakresie gospodarowania środkami publicznymi.
Budżet gminy za 2025 rok obejmował realizację zadań związanych z bieżącym funkcjonowaniem samorządu, inwestycjami oraz przedsięwzięciami służącymi poprawie jakości życia mieszkańców. Udzielenie absolutorium potwierdza, że zaplanowane działania zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami odpowiedzialnego zarządzania finansami samorządowymi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.