reklama

„Ślimaki spod lasu” najlepsze. Sukces gospodyń z Zalesia podczas jubileuszu mleczarni

Opublikowano:
Autor:

„Ślimaki spod lasu” najlepsze. Sukces gospodyń z Zalesia podczas jubileuszu mleczarni - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z RYKTradycyjna potrawa z regionu przyniosła gospodyniom z Zalesia największy sukces. Aktywne Koło Gospodyń w Zalesiu zdobyło pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym zorganizowanym z okazji 100-lecia Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach.
reklama

Jubileuszowe obchody przyciągnęły wielu gości, a jednym z najważniejszych punktów programu był konkurs kulinarny promujący regionalne smaki i lokalne dziedzictwo kulinarne. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować tradycyjne potrawy związane z regionem. Panie z Zalesia postawiły na „Ślimaki spod lasu” - danie, które zachwyciło jury i zapewniło im najwyższe miejsce na podium.

- Z ogromną radością przyjęłyśmy werdykt jury. Przygotowałyśmy potrawę zgodnie z regulaminem konkursu, stawiając na tradycję i smak naszego regionu. To dla nas wielkie wyróżnienie i powód do dumy - mówi Małgorzata Gral z Aktywnego Koła Gospodyń w Zalesiu.

Jak podkreślają członkinie koła, udział w konkursie był nie tylko okazją do kulinarnej rywalizacji, ale także możliwością promocji lokalnych tradycji oraz zaprezentowania dorobku gospodyń z gminy Ryki.

reklama

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwe, że podczas tak ważnego i wyjątkowego wydarzenia, jakim było 100-lecie Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach, nasza potrawa została doceniona. Mamy poczucie, że „Ślimaki spod lasu” zapisały się na kartach historii tego pięknego święta - podkreśla Małgorzata Grala.

Przedstawicielka koła zwraca uwagę, że sukces jest efektem wspólnej pracy wszystkich członkiń organizacji. - Takie wyróżnienie daje ogromną satysfakcję. To także motywacja do dalszej działalności i podejmowania kolejnych wyzwań. Chcemy nadal pielęgnować regionalne receptury i promować nasze kulinarne dziedzictwo podczas różnych wydarzeń - dodaje.

Gospodynie nie kryją również wdzięczności wobec organizatorów jubileuszowego wydarzenia. - Serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę oraz możliwość zaprezentowania regionalnych tradycji kulinarnych. To był dla nas zaszczyt uczestniczyć w obchodach tak ważnego jubileuszu - zaznacza Gral.

reklama

Brawo!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo