Decyzja została podjęta w związku z ponadnormatywnym zużyciem wody oraz spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej, które doprowadzają do okresowych niedoborów wody. Jak wskazano w zarządzeniu, celem wprowadzonych ograniczeń jest zabezpieczenie zasobów wodnych dla wszystkich użytkowników systemu.
Zgodnie z nowymi przepisami, na terenie gminy w godzinach od 4:00 do 23:00 obowiązuje zakaz poboru wody z gminnej sieci wodociągowej na cele inne niż socjalno-bytowe. Za realizację zarządzenia odpowiedzialny jest kierownik Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Stężycy.
Ograniczenia obejmują w szczególności zakaz wykorzystywania wody do:
- podlewania upraw w ogródkach działkowych, przydomowych i sadowniczych
- podlewania upraw w tunelach foliowych, szklarniach oraz upraw rolnych
- podlewania trawników, terenów zielonych i boisk
- napełniania basenów i stawów
- zasilania systemów nawadniających
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.