reklama

Dbajmy o zużycie wody!

Opublikowano:
Autor:

Dbajmy o zużycie wody! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z POWIATU RYCKIEGOWójt gminy Stężyca wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia ograniczeń w korzystaniu z wody dostarczanej z gminnych sieci wodociągowych.
reklama

Decyzja została podjęta w związku z ponadnormatywnym zużyciem wody oraz spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej, które doprowadzają do okresowych niedoborów wody. Jak wskazano w zarządzeniu, celem wprowadzonych ograniczeń jest zabezpieczenie zasobów wodnych dla wszystkich użytkowników systemu.

Zgodnie z nowymi przepisami, na terenie gminy w godzinach od 4:00 do 23:00 obowiązuje zakaz poboru wody z gminnej sieci wodociągowej na cele inne niż socjalno-bytowe. Za realizację zarządzenia odpowiedzialny jest kierownik Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Stężycy.

Ograniczenia obejmują w szczególności zakaz wykorzystywania wody do:
- podlewania upraw w ogródkach działkowych, przydomowych i sadowniczych
- podlewania upraw w tunelach foliowych, szklarniach oraz upraw rolnych
- podlewania trawników, terenów zielonych i boisk
- napełniania basenów i stawów
- zasilania systemów nawadniających

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo